luni, 9 ianuarie 2012

Începem...

 A început un concurs şi suntem foarte entuziasmaţi.

    Totul a început când la şcoala noastră a venit prezentarea(scrisă) a concursului. Diriginţii claselor participante au căzut de acord, împreună cu Doamna Director, să participăm. Imediat ni s-a prezentat expunerea în care erau scrise multe detalii foarte importante. În clasă, o linişte deplină. Numai vocea caldă a doamnei diriginte se auzea. Noi ascultam cu mare atenţie pentru a afla detaliile concursului.
    În prezentare am aflat ce avem nevoie pentru concurs printre care un blog, poze, o mascotă, un steag şi multe altele.
    " Am ales să fac blog-ul pentru că va fi destul de mult de lucrat la el şi îmi doresc să-l compun."        (Mocanu Sorin-Valentin, clasa a VII-a)
    " Deja ştiu cum va arăta steagul!", entuziasmat colegul nostru Grigoraş Alexandru.
   Mulţi elevi au avut câte ceva de facut:    
Tănase Teona-Reprezentanta şcolii
Barac Daniela-Pliante
Mocanu Sorin-Schiţa mascotei, blog
Grigoraş Alexandru-Schiţa steagului
   (şi mulţi alţii)
       Cum spuneam, suntem entuziasmaţi! Ţineţi-ne pumnii, fiindcă ne dorim şi vrem să câştigăm.

luni, 28 noiembrie 2011

Despre

  Bine aţi venit pe blogul Colegiului Tehnic "Henri Coandă" Tulcea, destinat concursului "Curăţenie la şcoală şi acasă" pentru clasele V-VIII.
   Vom participa la acest concurs prin: fotografii (cu noi-făcând curăţenie, cu mascota, cu steagul etc.) şi prin acţiuni (de exemplu, realizearea curăţeniei în clasă). Vor fi postate aici fotografiile menţionate, părerile participanţilor şi diferite hotărâri (mascota, steagul, numele campaniei, logo-ul şi multe altele).
  Pentru mai multe detalii accesaţi http://www.zeromicrobi.ro/.
  GRUPUL DE ELEVI AL COLEGIULUI TEHNIC "HENRI COANDĂ", TULCEA